P&K STAVING - STAVEBNÁ SPOLOČNOSŤ
P&K STAVING - STAVEBNÁ SPOLOČNOSŤ
skcsendehupl
 • stavebná firma
  Či už pre nás máte len drobnú stavebnú zákazku, alebo by ste nás radi oslovili s ozajstnou stavebnou výzvou, urobíme všetko pre to, aby sme Vám dodali výsledok podľa Vašich predstáv.

separator

Zateplenie domu znamená zníženie únikov tepla

ZatepľovanieNa udržanie tepelnej pohody v  našich končinách je nutné budovy vykurovať. Je iba na vás, ako s týmto teplom budete hospodáriť – či ho budete šetriť vo vnútri budovy alebo ho necháte uniknúť a budete kupovať stále nové a nové teplo. Podiel tepelnej straty fasádou tvorí v prípade rodinných domov asi 30 % z celkových tepelných strát a v prípade vysokých budov s veľkou plochou (panelové domy) je tento podiel ešte vyšší. Podobné percento tepla uniká aj cez strechu domu. Teplo, ktoré nespotrebujete, sa vôbec nemusí vyrobiť, čo šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. V súčasnosti je možné zateplením domu znížiť náklady na vykurovanie až na desatinu. Novostavby majú v tomto smere značnú výhodu, pretože táto požiadavka sa v ich prípade komplexne rieši vo fáze projektovania stavby. 

Zateplenie domu predĺži jeho životnosť

Zateplenie domu predstavuje nielen tepelný štít, ale zároveň chráni jeho nosné konštrukcie. Keďže výrazne obmedzí vplyvy teplotných zmien na konštrukciu domu, má pozitívny vplyv na jeho statiku a zároveň chráni konštrukciu pred poveternostnými vplyvmi. Správne vyhotovené zateplenie domu účinne ochráni nosnú konštrukciu domu a výrazným spôsobom ovplyvňuje estetiku domu a tým aj celkovú kvalitu bývania.   

Zateplenie domu a požiarna bezpečnosť

Dôležitým faktorom, ktorý treba zohľadniť pri zateplení fasády domu, je požiarne hľadisko. Vo všeobecnosti možno povedať, že certifikované systémy z polystyrénu i minerálnej vlny sú bezpečné, pri ich použití na fasádach budov však treba dodržať  kritéria ktoré definuje príslušná norma Požiarnej bezpečnosti stavieb STN 730834, ktorej posledná aktualizácia z roku 2016 obsahuje okrem odporúčaní pre požiarnu bezpečnosť rodinných domov najmä presné požiadavky na použitie izolačných materiálov pre vyššie budovy.

Zateplenie domu a akustická pohoda

Veľmi dobrá absorpčná schopnosť minerálnej vlny, sklenej a kamennej vlny, vložených v dutinách konštrukcií zvyšuje akustickú pohodu vnútri objektu, tzn. Podporuje ochranu konštrukcie pred neželaným vonkajším hlukom a rušivým hlukom zo susedných miestností. Zlepšenie akustickej pohody výrazne prispieva ku zvýšeniu komfortu bývania v dome.
 

 

Návrh hrúbky izolácie pri zateplení domu          


Pri výpočte hrúbky izolácie na zateplenie domu, jeho strechy, podlahy alebo fasády,  je potrebné vychádzať z novej tepelnotechnickej normy STN 730540-2, ktorá požiadavky na izolácie stavieb značným spôsobom sprísňuje. Požadovaná hodnota tepelného odporu R sa v prípade vonkajších stien a striech po roku 2021 zvýši na cieľovú hodnotu 6,5 m2. K/W pre fasády a 9,9 m2. K/W pre strechy. V praxi to znamená zvyšovanie hrúbok izolácií použitých pri zateplení domu. Bývalý štandard, ktorým bola v prípade zateplenia fasády domu izolácia s hrúbkou ca. 10 cm, je z hľadiska platnej normy nedostačujúce. 

 

 

 

 


Ako si objednať stavebné práce

 

Nezáleží na tom, či chystáte výstavbu komerčného komplexu alebo priemyselné stavby, či plánujete nový rodinný domček, alebo by ste len radi zrekonštruovali kúpeľňu. V stavebnej spoločnosti P&K STAVING máme kapacitu i schopnosti pre drobné i rozsiahle stavebné práce a do každej z našich zákaziek vkladáme maximálnu energiu, aby sme klientom dodali perfektný výsledok. Stavebné práce si od nás môžete objednať nielen v stredoslovenskom kraji, kde naša spoločnosť sídli, ale aj v ďalších častiach Slovenska.

Vaše zámery, predstavy aj otázky s Vami radi kedykoľvek prediskutujeme.

 

KONTAKTY

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
Nepovinná príloha (dokument, obrázok)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.0 MB
  captcha
  Reload

  qrcode

  webnail

  VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

  Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.
  created by: Marek Sarvas